Czy istnieją zdrowe słodycze?

doneslodyczeKto z nas nie lubi słodyczy? Niestety, często te najpyszniejsze to również te, które mają najwięcej kalorii, dlatego też osoby dbające o linię powinny pamiętać o jedzeniu ich oszczędnie. Dodatkowo także słodycze, zwłaszcza te popularne, nie są zbyt zdrowe – zawierają dużo tłuszczu, węglowodanów prostych, często barwników i konserwantów. Wobec tego powstaje pytanie – czy istnieją zdrowe słodycze?

Nie wszystko, co słodkie, musi być niezdrowe, dlatego wcale nie trzeba z nich rezygnować wtedy, gdy przechodzi się na dietę lub też po prostu pragnie się poprawić swoje zdrowie. Najważniejsze to wybranie takich słodyczy lub też ich zamienników, które nie będą niosły ze sobą zagrożenia. Rozwiązania są zasadniczo dwa – produkty, które zastępują słodycze, a także te light, które nie mają praktycznie dużej ilości kalorii.

Zdrowe słodycze – co warto przegryzać?

Przede wszystkim zdrowe słodycze powinny zawierać dużą ilość wartościowych składników pokarmowych, na przykład błonnika, białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin i minerałów, a także przeciwutleniaczy.

Zamiast zwykłych słodyczy warto jeść:

  • suszone owoce
  • ciasteczka owsiane
  • orzechy
  • chałwy
  • gorzkie czekolady
  • sorbety
  • zdrowe batony musli
  • miód

 

Oczywiście, nie należy przesadzać z ich ilością i warto również zwrócić uwagę na skład gotowych produktów. Takie słodycze można też przygotowywać w domu, przykładowo ciasteczka lub batony z ziaren i bakalii z bananem – dużo przepisów na zdrowe słodycze można znaleźć w internecie.

Słodycze zero kalorii – pyszna alternatywa

Można także kupić dzisiaj produkty zero kalorii, które smakują jak słodycze, na przykład dostępne są w sklepie Guiltfree.pl. Oferuje on między innymi chałwę light, lizaki, cukierki i ciastka bez cukru, słodycze owocowe, czekoladę bez cukru.

Także Guiltfree.pl oferuje innowacyjne produkty zero kalorii, na przykład dipy czekoladowe i karmelowe, syropy truskawkowe, galaretki owocowe, które można jeść bez obaw o przybranie na wadze. To najlepszy wybór dla osób, które w trakcie diety nie chcą rezygnować ze swoich ulubionych smaków.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*