Endermologia dobra na wszystko

Kiedy nasze własne ciało dawno już przestało być dla nas powodem do dumy, a relacja z nim wkracza w rejony niebezpiecznie toksyczne…Najwyższy czas zdecydować się na jeden z nowoczesnych zabiegów, które przywrócą nam zarówno dobry wygląd jak i pewność siebie.

Jednym z nich jest endermologia, czyli masaż podciśnieniowy.

Metodę tę wynaleziono już w latach 80, a opatentowano w 1986 roku. Ma zastosowanie zarówno terapeutyczne, polegające na leczeniu blizn, oparzeń, zwłóknień czy rozstępów, jak i kosmetyczne. Masaż wykonywany jest przez… maszynę. Naśladuje ona ruchy masażysty, z tym, że siła nacisku jest jednolita.

Jeżeli chodzi o kosmetyczne wykorzystanie tej metody, to jest ona szczególnie zalecana w kuracjach antycellulitowych. Oddziałuje na tkankę łączną, ujędrnia, a dodatkowo – wpływa na stopniowe zmniejszanie wagi ciała. Oczywiście – utrata tkanki tłuszczowej następuje tylko tam, gdzie jest pożądana. Endermologia wspomaga ponadto eliminację toksyn z organizmu. Tym samym należy do zabiegów pomagających zachować młody, promienny wygląd. Jak dotąd – same zalety…

Ale co z poczuciem komfortu podczas zabiegu? Bez obaw. To także doskonały masaż, oddziałujący zdrowotnie – usprawnia układ krwionośny i zapewnia lepsze samopoczucie. Jego relaksujące i odprężające działanie stanowią doskonałe rozwiązanie dla współczesnych kobiet, którym na odpoczynek pozostaje niewiele czasu

Endermologia, co istotne, jest metoda nieinwazyjną. Choć na efekty zabiegów trzeba poczekać, to jednak same masaże są przyjemne. Ostateczne rezultaty uzyskuje się po ich serii, która może się wahać od kilku, do nawet kilkunastu zabiegów. Mimo to – warto pomyśleć o tego rodzaju terapii, bowiem korzyści jakie przynosi są dużo większe niż jej koszty ( od 120 złotych za 45 – minutowy zabieg).

Metoda ta nie tylko pomaga likwidować cellulit, ale również korzystnie wpływa na stan zdrowia, likwidując przewlekłe obrzęki, niewydolność żył, zapobiegając powstawaniu żylaków. W wyniku masażu nie tylko następuje przyspieszenie metabolizmu, ale również stymulacja produkcji kolagenu i elastyny – walor odmładzający również jest zatem obecny.

Endermologia jest wskazana jeżeli występują: cellulit ; zespół ciężkich nóg; skłonności do powstawania żylaków; obrzęki; lub też w opiece po zabiegu liposukcji. Dzięki serii zabiegów – zmniejsza się cellulit, waga, poprawia się wygląd skóry, tempo przemiany materii, a ciało staje się ujędrnione i elastyczne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*