Jak wysmuklić ciało u kosmetyczki? Tajniki pięknej sylwetki

Jak wysmuklić ciało u kosmetyczki? Cóż, kiedy sposoby tradycyjne, wciąż nie dają nam zadowalających efektów, a zatem – dieta, uprawianie sportu, a nawet zabiegi nie przynoszą satysfakcji…Pozostaje tylko sprawić, aby ciało stało się piękniejsze. Bardziej jędrne, gładkie, elastyczne.
Dokonać można tego przez odpowiednie zabiegi kosmetyczne, niekoniecznie inwazyjne. W końcu – nie chcemy już ciała odchudzać, a jedynie sprawić, by efekt wizualny był spektakularny.

Z metod, które faktycznie modelują naszą sylwetkę można wybrać:

  • masaż bańką chińską – rodzaj masażu antycellulitowego, gdzie poprzez zasysanie skóry poprawia się jej ukrwienie oraz elastyczność. Wspomagana jest również przemiana materii oraz usuwanie toksyn z organizmu. Oprócz likwidacji cellulit rozbita zostaje tez tkanka tłuszczowa, oraz zmniejszony obwód ciała.
  • liposukcja bez skalpela – nieinwazyjne usuwanie komórek tłuszczowych za pomocą ultradźwięków- komórki te są rozrywane, a następnie odprowadzane z organizmu poprzez krążenie wątrobowe. Metoda ta opiera się na innowacyjnych technologiach, dlatego jej koszty nie należą do niskich. Efekty są jednak widoczne już po jednym zabiegu. Niepotrzebna nam narkoza. Podczas liposukcji nie odczuwamy bólu, nie istnieje okres rekonwalescencji, nie ma opuchlizny ani efektów ubocznych. Ponad to – nie ma też ograniczeń wagowych – każdy może poddać się temu zabiegowi.
  • body wrapping – należy do metod znanych od dawna; polega na owijaniu ciała, na które nałożono odpowiedni preparat, specjalnej folii (bandażu). Można owijać całe ciało, ale także pojedyncze jego partie. Podczas zabiegu pobudzone zostaje krążenie krwi i limfy – wzmaga to metabolizm, wyszczupla, wygładza skórę i redukuje cellulit. Przeciętnie – zabieg trwa około godziny i kończy się masażem. Dla optymalnych, szybkich efektów zaleca się jednak jego regularne stosowanie. Zaletą jest w tym wypadku fakt, iż body wrapping może być wykonywany zarówno u kosmetyczki jak i w domu.


Oprócz zabiegów o działaniu modelującym u kosmetyczki możemy również poddać nasze ciało optycznemu wyszczupleniu. Można tego dokonać za pomocą efektu opalenizny. Uzyskujemy go poprzez:
odsądzone od czci ostatnimi czasy solarium – co absolutnie  nie jest zalecane. Dlaczego? Bo promienie UV osłabiają skórę, uszkadzają włókna kolagenowe, przesuszają i przyspieszają proces starzenia w komórkach. Dodatkowo lampy w solarium docierają swymi promieniami do jeszcze głębszych warstw skóry – dlatego efekty dla jej kondycji są druzgocące…
znacznie bezpieczniejszą formą jest opalanie natryskowe. Opalenizna po zabiegu utrzymuje się w okolicach tygodnia, dodatkowym atutem tej formy opalania jest brak uszkodzenia skóry;
używanie kosmetyków brązujących – ich stosowanie jest z pewnością najtańszą formą pielęgnacji, dodatkowo można bezpiecznie ich używać w domu. Efekt wyszczuplenia jest co prawda dyskusyjny, ale obecnie na rynku dostępne są preparaty nie tylko nadające subtelny koloryt, lecz także ujędrniające.
Jak widać zatem – możliwości jest bez liku. Wszystko zależy od naszych preferencji oraz…zasobności portfela.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*