Przeszczep włosów Smart Graft – przełomowa metoda transplantacji

Zakola, silnie przerzedzające się włosy obniżają samoocenę wielu mężczyzn. Jak walczyć z tym problemem? Rozwiązaniem może być innowacyjny przeszczep włosów Smart Graft. Jakie są zalety przeszczepu włosów tą metodą i co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg?

Zalety przeszczepu włosów – dlaczego warto skorzystać?

Jakie są największe zalety przeszczepu włosów? Główną korzyścią, jaką gwarantuje przeszczep włosów jest trwały efekt – możemy cieszyć się atrakcyjnym wyglądem i lepszym samopoczuciem przez cały czas. Transplantacja tkanki pobranej z owłosionych partii głowy w łysiejący obszar jest wysoce efektywna. Jako że techniki transplantacji są nieustannie rozwijane oraz udoskonalane, możemy poddać się nie tylko przeszczepowi włosów metodą paskową (tradycyjną), ale też skorzystać z szeregu innych, nowoczesnych i mniej inwazyjnych rozwiązań, takich jak np. zabieg Smart Graft, który nie wymaga długiej rekonwalescencji i jest praktycznie bezbolesny. Pozwala pacjentowi odzyskać naturalne, gęste i równomiernie rozmieszczone owłosienie na głowie (i nie tylko). Dzięki tej metodzie możemy zagęścić zarost, uzupełnić włosy w rejonie brwi lub klatki piersiowej. Warto wspomnieć, że przeżywalność włosów przeszczepianych metodą Smart Graft wynosi około 98%.

Przeszczep włosów metodą Smart Graft – na czym polega?

Przeszczep włosów Smart Graft dostępny m.in. w warszawskiej Klinice Miracki to rozwiązanie, które pojawiło się na rynku medycznym kilka lat temu – pozwala osiągnąć spektakularne efekty w leczeniu łysienia. Jak to możliwe? Na czym polega ta procedura zabiegowa? Podczas zabiegu specjalista pobiera od pacjenta grafty o różnej liczbie włosów (do pobrania pojedynczych zespołów mieszkowych używana jest specjalna igła z separatorem, wprawiana w ruch obrotowy). Pobrane włosy są przekazywane do pojemników, w których panują optymalne warunki przechowywania gwarantujące im wysoką przeżywalność (temperatura w komorach utrzymywana jest w granicach 6-8°C). Następnie przy użyciu precyzyjnej głowicy lekarz przeszczepia grafty w problematyczny obszar. Czas trwania jednej sesji zabiegowej to około 4-6 godzin.

Warto wyjaśnić, czym tak właściwie jest graft? To mieszek włosowy z cebulkami i gruczołem łojowym, czyli naturalne skupisko, w którym rosną nasze włosy. Jeden graft składa się z 1-4 włosów. Z tyłu głowy znajduje się najwięcej graftów 3 i 4 włosowych, a po bokach głowy w jednym grafcie rosną 1-2 włosy.

Należy podkreślić, że linia przeszczepionych włosów jest niemal nie do odróżnienia od linii naturalnej, zabieg nie pozostawia też widocznych blizn, dzięki czemu nie musimy obawiać się sztucznego efektu „tupecika”. Widoczne zagęszczenie jest zauważalne po około 3-4 miesiącach, a efekt finalny następuje po mniej więcej roku.

Wskazania do zabiegu Smart Graft – dla kogo jest ta metoda?

Przeszczep włosów Smart Graft jest adresowany do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy zmagają się problemem bardzo rzadkich, wypadających włosów, chcą skutecznie walczyć z postępującym procesem łysienia lub powiększającymi się zakolami. Wskazaniem do tego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej jest m.in.:

  • łysienie androgenowe,
  • łysienia pourazowe,
  • łysienie po poparzeniach,
  • łysienie po napromieniowaniu,
  • łysienie będące skutkiem przebytych stanów zapalnych skóry,
  • łysienie będące skutkiem powstania blizn pooperacyjnych,
  • ubytki owłosienia w rejonie brwi, brody i wąsów,
  • ubytki owłosienia w rejonie klatki piersiowej.

Podsumowując, Smart Graft to nowoczesny i niezwykle precyzyjny system transplantacji włosów, dzięki któremu możemy odzyskać gęste owłosienie nie tylko na głowie, ale dowolnym, innym obszarze ciała. Ogromną zaletą tej metody leczenia łysienia jest wysoka przeżywalność przeszczepionych włosów, trwały i co ważne bardzo naturalny efekt oraz brak szpecących blizn.

W przypadku innych pytań związanych z przeszczepem włosów zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie. Eksperci chętnie udzielą szczegółowych informacji na temat przebiegu procedury zabiegowej.