RF Diathermy – czym jest i jakie są efekty stosowania?

Coraz częściej rzeczywistość zaczyna odpowiadać wizjom twórców filmów science-fiction. A w kosmetyce – zaczyna nawet te wyobrażenia przerastać. RF Diathermy – to technologia, która wykorzystuje proces diatermii – objętościowego podgrzewania skóry właściwej i tkanki podskórnej. Poprzez emisję fal radiowych w skórze wytwarzane jest ciepło. Włókna kolagenu w niej zawarte rozgrzewają się, a następnie regenerują. Komórki skóry zaczynają lepiej funkcjonować, a krążenie krwi zostaje pobudzone.

Oprócz oczywistych zastosowań w kosmetyce, technologia ta jest używana do łagodzenia bólu, pobudzania układu limfatycznego do pracy oraz poprawy metabolizmu w tkankach. Choć skóra jest rozgrzewana nie ma tutaj mowy o ryzyku – zabieg jest całkowicie bezpieczny, dodatkowo prowadzi do dotlenienia skóry.

Diatermia korzystnie oddziałuje nie tylko na odbudowę włókien kolagenu, a tym samym na jędrność skóry twarzy, szyi i dekoltu. Może być stosowana na całe ciało, wspomagając walkę z cellulitem. Skóra zostaje pobudzona do autoregeneracji dzięki odpowiednim impulsom cieplnym – choć brzmi to niewiarygodnie, za skuteczność metody mogą poświadczyć liczne certyfikaty towarzystw medycznych i kosmetologicznych jej nadane.

Skóra po zabiegu nie tylko wygląda młodziej, ale także ma lepszą jakość: jest jędrniejsza, bardziej napięta, grubsza. Cellulit jest z kolei usuwany dzięki zwiększonej (pod wpływem ciepła) cyrkulacji krwi w komórkach tłuszczowych oraz zwielokrotnionemu metabolizmowi tłuszczów.

Mówiąc językiem potocznym – RF Diathermy umożliwia lifting bez użycia skalpela. Może być stosowana aby: pozbyć się zwiotczeń – nie tylko w obrębie twarzy, ale również na dłoniach, poprawić napięcie skóry, skorygować owal twarzy, unieść opadające powieki, wygładzić kurze łapki, złagodzić rysy twarzy poprzez odprężenie mięśni…

Jeżeli zaś chodzi o ciało – wyszczuplenie sylwetki oraz jej wymodelowanie to nie wszystko. Redukcji ulega również cellulit, zwiotczała skóra. Mało tego – blizny oraz rozstępy mogą dzięki zabiegowi (ich serii) stać się jedynie wspomnieniem.

Metoda ta jest polecana osobom w różnym wieku. Może być stosowana zarówno doraźnie, jak i w celach profilaktycznych. Seria zawiera od 5 – 10 zabiegów, wykonywanych raz na tydzień (lub częściej jeżeli nie chodzi o twarz). Zabieg trwa od 20 – 40 minut, w zależności od powierzchni, zaś jego koszt wynosi od 60 – 200 złotych (za jeden). Większość gabinetów oferuje jednak zniżki w wypadku wykupienia pełnego pakietu.