Skuteczne usuwanie cellulitu

Z cellulitem można walczyć – niezależnie od jego typu czy stadium rozwoju. Nawet jeśli zmiany są już mocno widoczne, to nie oznacza, że nie mamy szans. Oczywiście najlepiej jest prowadzić skuteczną profilaktykę.

Niemniej, zawsze musimy być gotowi na wielokierunkowe i systematyczne działanie. Wiele zależy od zmiany stylu życia – wprowadzenia regularnej aktywności fizycznej do codziennych zajęć, modyfikację diety (ograniczenie tłuszczów, węglowodanów – przy cellulicie lipidowym i soli – przy wodnym), a także rezygnację z doustnej antykoncepcji hormonalnej (w wypadku cellulitu wodnego). Bardzo istotne są także zabiegi pielęgnacyjne – zarówno te stosowane w domowym zaciszu, jak i w gabinecie kosmetycznym. Samodzielnie możemy pokusić się o wykonanie masażu antycellulitowego (przy pomocy specjalnych przyrządów) z wykorzystaniem antycellulitowych i ujędrniających preparatów. Najlepiej masaż taki wykonywać wieczorem. Ucisk ma za zadanie pobudzić krążenie krwi oraz umożliwić usunięcie toksyn i nadmiaru wody z tkanek. Jeśli natomiast chodzi o zabiegi profesjonalne, to możemy wybierać z szerokiego wachlarza usług.

Jako sposób na zwalczanie cellulitu bywa stosowana mezoterapia igłowa – czyli ostrzykiwanie okolic dotkniętych cellulitem przy pomocy pobudzającego krążenie leku. Często klientki decydują się także na kawitację ultradźwiękami (bezinwazyjną liposukcję), która ma na celu zredukować tkankę tłuszczową. Jej minusem jest stosunkowo wygodna cena – pojedynczy, dwugodzinny zabieg to koszt około 200 złotych, a najlepsze rezultaty daje cała ich seria. Prócz kawitacji można wybrać biologiczne rozpuszczanie cellulitu – jonoforezę. Prócz przyspieszonego spalania tłuszczu zabieg ten pozwala ujędrnić i wyszczuplić ciało, a także wzmocnić tkankę łączną. Sposobem na efektywne zwalczanie cellulitu jest także drenaż limfatyczny – masaż pobudzający przepływ limfy, ułatwiający usuwanie toksyn, redukujący obrzęki a dodatkowo poprawiający kondycję skóry. Wiele gabinetów kosmetycznych ma w swojej ofercie również elektrolipoforezę (eliminowanie komórek tłuszczowych przy użyciu prądu), endermologię, a także prawdziwy hit – zabieg przy użyciu żelazka antycellulitowego. To ostatnie sprowadza się do połączenia masażu próżniowego, elektrostymulacji oraz chromoterapii i pozwala na redukcję cellulitu, modelowanie sylwetki, stymulowanie produkcji kolagenu, ujędrnianie pośladków, biustu, a także poprawę cyrkulacji krwi oraz oczyszczenie organizmu z toksyn. Koszty także są niższe niż w przypadku kawitacji – za zabieg trzeba zapłacić od 70 do 150 złotych. Cellulit można również wewnętrznie – rozmaitymi preparatami aptecznymi, zawierającymi koenzym A, L – karnitynę, krzem, teobrominę, kofeinę, ekstrakty i wyciągi roślinne. Mogą one stanowić dobre uzupełnienie diety i ćwiczeń, ale na pewno nie ich zamiennik.