Zabiegi wspomagające ochudzanie

Skuteczne odchudzanie zależy od wielu czynników. Wbrew pozorom to nie tylko dieta i ćwiczenia. Sposób odżywiania musi być bowiem dopasowany do naszego organizmu, potrzeb, podobnie rodzaj wybranej aktywności fizycznej. Oprócz tego podczas kuracji odchudzającej należy szczególną troską otoczyć skórę – ta może mieć bowiem skłonności do utraty jędrności i elastyczności (mogą się również pojawić nieestetyczne rozstępy, przy sporym spadku wagi).

Na szczęście – z pomocą przychodzi na nie tylko przebogata oferta kosmetyków do użytku domowego, ale również proponowane przez gabinety kosmetyczne zabiegi. Ba, cała ich gama. Dodatkowo oferowane zabiegi zazwyczaj w pakiecie wraz z wyszczupleniem ciała oferują jego ujędrnienie oraz eliminację niedoskonałości, takich jak cellulit. Należy jednak pamiętać, iż każdy zabieg musi zostać powtórzony co najmniej kilkakrotnie – kluczem do sukcesu w dziedzinie pielęgnacji ciała pozostaje bowiem systematyczność.

Możemy wybierać m.in. spośród:

ENDERMOLOGII – specjalnego masażu eliminującego cellulit oraz pobudzającego przemianę materii; zabieg trwa około pół godziny, podczas której masowane jest całe ciało. Najlepsze efekty daje seria > 10 zabiegów, jeden lub dwa razy w tygodniu; Efekty to: redukcja cellulit, ujędrnienie skóry, modelowanie sylwetki, wyszczuplanie, pobudzenie syntezy kolagenu i wymiany komórkowej.

Występują również pewne przeciwwskazania: przy żylakach, nowotworach, uszkodzeniach skóry, przepuklinie naczyniakach – zabiegi te nie są zalecane. Podobnie w wypadku kobiet w ciąży.

ELEKTROSTYMULACJI MIĘŚNI – gdzie podczas niespełna półgodzinnego zabiegu na skutek działania specjalistycznych urządzeń mięśnie wykonują pracę jak podczas wielogodzinnych ćwiczeń na siłowni; możliwy jest wybór programu oraz modelowanie określonej partii ciała. Poza oczywistym efektem modelującym pobudzona zostaje przemiana materii, a brzuch, piersi i pośladki – ulegają ujędrnieniu;

MEZOTERAPII – wstrzykiwania w wybraną partię ciała dobranych specjalnie koktajli – wyciągów z karczocha, biotyny, L- karnityny i innych pobudzających metabolizm tłuszczów; Można zdecydować się też na  zastrzyki z kofeiny, które poprawiają mikrokrążenie.

ULTRADŹWIĘKÓW –  pomagających (w połączeniu z elektrostymulacją) w rozbijaniu tkanki tłuszczowej;

ZABIEGÓW WYSZCZUPLAJĄCYCH – wykorzystujących innowacyjne kosmetyki – zawierające substancje pochodzące z alg (modne są zwłaszcza okłady algowe). Popularne są również preparaty powstałe na bazie zielonej kawy oraz oparte na wodzie z gorących źródeł.

Oczywiście – żaden z zabiegów proponowanych przez kosmetyczne salony nie należy do tanich. Dodatkowo, podobno najlepsze efekty można uzyskać poszczególne zabiegi łącząc. Mimo wszystko jednak, znajduje się wiele osób reflektujących na takie formy pielęgnacji. Cóż – jeżeli tylko są one poparte zdrową dietą i ćwiczeniami – efekty z pewnością będą długotrwałe i spektakularne. Jeżeli jednak poprzestanie się na wierze w kosmetyczne cuda, nie zmieniając przy tym nawyków – nasze wysiłki i poniesione koszty obrócą się w niwecz.