Co to jest biostymulacja?

Współcześnie niemal każdy gabinet kosmetyczny stara się sprostać potrzebom klientek poprzez wprowadzanie do oferty zabiegów nie tylko upiększających, ale także poprawiających kondycję skóry w sposób długofalowy.

Tak właśnie jest w przypadku biostymulacji. Polega ona na oddziaływaniu czynnika stymulującego (pochodzenia naturalnego, ale nie tylko) na organizm ludzki tak, aby wywołać reację pozytywną – np. regenerację tkanek bądź ich wzrost. Biostymulacja do niedawna stosowana była głównie w medycynie, np. przy pomocy wiązki laserowego światła, pola magnetycznego, elektrolizy czy farmakologii. W alternatywnej medycynie natomiast do stymulacji używa się energii (bioenergoterapia) czy ziół (fitoterapia).

Stymulacja niefarmakologiczna może być uzupełniającym elementem także w terapii konwencjonalnej (przy leczeniu chorób serca, reumatycznych czy dermatoz). Biostymulacja stanowi niezwykle pomocną metodę przy regeneracji uszkodzonych tkanek, przyspieszaniu gojenia ran, leczeniu chorób przewlekłych – również dermatologicznego pochodzenia. Jeśli chodzi o kosmetykę, to zabiegi biostymulujące są w niej stosowane od niedawna. Jest wykorzystywana zwłaszcza w zabiegach odmładzających, liftingujących – na twarz, ale także modelujących czy redukujących tkankę tłuszczową w obrębie całego ciała. W zależności od obszaru, zabiegi takie mogą trwać od 15 minut do nawet godziny. Profesjonalna aparatura, z której korzysta coraz większa liczba salonów odnowy biologicznej, pozwala m.in. na: nawilżanie, ujędrnianie i tonizację skóry, wykonywanie nieinwazyjnych zabiegów liftingujących, bezbolesną redukcję zmarszczek czy przebarwień.

Gdy chcemy osiągnąć trwalsze efekty (lub mamy nieco większe problemy ze skórą), można zdecydować się na całą serię zabiegów (bez ryzyka skutków ubocznych). W kilka godzin po pierwszej sesji zmniejszają się dolegliwości takie jak obrzęki czy zaczerwnienienia, jednak do gojenia ran dochodzi z reguły po kilku wizytach. Skóra jest nie tylko pozbawiona blizn czy rozstępów, ale też widocznie wygładzona.

Biostymulacja nie tylko dla Pań. Zobacz tutaj

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*