Modelowanie sylwetki w gabinecie kosmetycznym

Piękna sylwetka to nie tylko kwestia diety i ćwiczeń. Często, aby uzyskać zadowalające efekty wizualne konieczne jest także modelowanie ciała. Gdzie wtedy się udać? Najlepiej do profesjonalnego studia, w którym personel będzie w stanie dobrać optymalny rodzaj pielęgnacji dla naszej skóry, a także dobrze zinterpretuje nasze potrzeby i oczekiwania w zakresie wyszczuplania. Modelowanie sylwetki w gabinetach kosmetycznych oraz salonach odnowy biologicznej jest możliwe dzięki różnorodnym zabiegom.

Część z nich wykorzystuje moc naturalnych składników. Zaliczamy do nich na przykład specjalne maski do ciała, zawierające napinające skórę substancje, jak algi, mentol, wyciągi z malwy, perzu czy kasztanowca (gorące lub zimne). Ciało po aplikacji preparatu owija się na kilkadziesiąt minut specjalną folią. Jednorazowy zabieg to koszt około 100 – 300 złotych, konieczne jest jednak kilka jego powtórzeń, aby wyszczuplić sylwetkę. Metodą naturalną są też zabiegi z użyciem coraz popularniejszej zielonej kawy. Roślina ta ma bowiem bogate działanie wyszczuplające – przyspiesza metabolizm, redukuje cellulit. Zabieg polega na nałożeniu preparatu, kąpieli parowej umożliwiającej jego dokładne wniknięcie w skórę, a następnie aplikacji utrwalającego efekty kosmetyku ujędrniającego, antycellulitowego lub wyszczuplającego. Koszt około 200 złotych trzeba jednak przemnożyć średnio 10 – krotnie, by rezultaty były zauważalne.

Ciekawą formą wyszczuplania jest winoterapia. Sprowadza się ona do peelingu, aplikacji ampułki, nałożenia maski oraz masażu z użyciem kremu. Wszystkie preparaty zawierają ekstrakty z czerwonego lub białego wina. Efekty następują po co najmniej 6 sesjach (cena jednej to około 300 złotych), ale za to są długotrwałe – prócz wyszczuplenia możemy odmłodzić skórę, niwelując działanie wolnych rodników. Aby wymodelować sylwetkę można zdecydować się również na zabiegi „manualne”, jak np. drenaż limfatyczny, masaż bańką chińską, endermologię, mezoterapię…Za każdym razem usprawniona zostaje przemiana materii, dzięki czemu toksyny są szybciej usuwane z organizmu. Powodzeniem cieszy się także terapia laserem – rozbijająca komórki tłuszczowe, zwiększająca produkcję kolagenu (a więc o odmładzających właściwościach), a przy tym – mało inwazyjna (choć niekoniecznie dla naszego portfela – cała seria to koszt rzędu 2500 – 3000 złotych).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*