Modelowanie talii

Wąska talia jest przez wielu uznawana za jeden z wyznaczników kobiecej sylwetki. Niektóre z pań naturalnie mogą poszczycić się tym walorem. Inne muszą nieco popracować nad sylwetką, by do ideału się zbliżyć. Istotna jest zarówno prawidłowa dieta, jak i regularne ćwiczenia. Jeśli chodzi o sposób odżywiania, istotne jest nie tylko ograniczenie kaloryczności posiłków.

Warto zadbać także o stymulację metabolizmu – jego przyspieszenie pomoże bowiem pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej (również z brzucha). Posiłki powinniśmy spożywać w regularnych odstępach czasu, w mniejszych ilościach, ale częściej. Warto włączyć do menu produkty zawierające duże ilości błonnika (pełnoziarniste pieczywo, owsiankę, otręby, warzywa strączkowe, kapustę, marchew, brokuły), produkty bogate w białko (jak chudy nabiał czy drób), a także gorące potrawy, przyprawione ziołami (wspomagającymi trawienie, jak bazylia, mięta, estragon), pieprzem kajeńskim czy cynamonem (naturalnymi spalaczami tłuszczu). Prócz tego zaleca się picie dużych ilości wody, zielonej i czerwonej herbaty, a unikanie produktów przetworzonych, zawierających sól czy konserwanty.

Ćwiczenia powinny uzupełniać dietę. Najefektywniej tkankę tłuszczową pozwolą spalić treningi aerobowe – jak marsze, jazda na rowerze, bieganie, a także treningi siłowe o umiarkowanej intensywności. Szczególnymi treningowymi sposobami na szczupłą talię są: prawidłowo wykonywane brzuszki lub skręty boczne (ważne, by powtórzeń było kilkadziesiąt a nie kilka), kręcenie hula – hoop (codziennie, przez co najmniej 10 minut), skręty boczne wykonywane na siedząco, w szybkim tempie, a nawet…taniec (szczególnie jego energiczne rodzaje latynoamerykańskie, lub hybrydy ćwiczeń i tańca, jak zumba). Prócz tego warto pomyśleć o „modelowaniu” na co dzień – poprzez wyprostowaną postawę, napinanie mięśni brzucha, wciąganie go.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*