
Relaks nigdy wcześniej nie był tak istotny, i tak trudny do osiągnięcia jak obecnie. Życie w permanentnym stresie sprawia, że uciekamy się do różnych sposobów, by osiągnąć stan rozluźnienia…Jedną z takich metod są masaże.
Drenaż limfatyczny jest taką formą masażu, która dodatkowo stymuluje krążenie płynów w układzie limfatycznym organizmu. Ma zatem działanie zdrowotne. Układ limfatyczny bowiem, choć na co dzień zapomniany, jest niezwykle istotny – odpowiada za transport limfy do węzłów limfatycznych, za usuwanie produktów przemiany materii a także toksyn i szkodliwych bakterii. Można powiedzieć, że to swoisty aparat „filtrujący” naszego organizmu.
Drenaż limfatyczny ma wielorakie zastosowanie: jest nie tylko sposobem na relaks czy rewitalizację. To także doskonały kosmetyczny sposób na oczyszczenie skóry, jej stymulację oraz zwalczanie cellulitu.
Masaż jest wykonywany ręcznie, bądź za pomocą specjalistycznych urządzeń i ma na celu usprawnienie krążenia limfy. Tempo zabiegu jest bardzo wolne, to do 15 ruchów na minutę.
Tego typu zabieg stosuje się nie tylko na całe ciało, ale również na skórę twarzy. Co jednak istotne – jest on zalecany jako zabieg leczniczy. Choć naturalnie jego kosmetyczne walory – zwłaszcza w walce z cellulitem – są godne uwagi. By jednak zabiegi przyniosły efekty konieczna jest ich cała seria – w dodatku rozplanowana w sposób regularny, z niewielkimi odstępami czasowymi. Koszt zabiegu, w zależności od jego trwania mieści się w przedziale do 100 złotych.
Kiedy drenaż limfatyczny jest zalecany? Przede wszystkim przy obrzękach, stanach pourazowych, kontuzjach sportowych, po przebytych chorobach zakaźnych, aby wzmocnić organizm, usunąć toksyny, zlikwidować sińce, krwiaki. W kosmetyce stosuje się go, aby oczyścić skórę twarzy, dekoltu, zwalczać cellulit, oraz wstępnie modelować ciało.
Dzięki poprawnie wykonanemu zabiegowi (ich serii) można:
* pozbyć się tkanki tłuszczowej i cellulitu;
* pozbyć się uczucia ciężkich nóg, opuchlizny;
* usunąć z organizmu toksyny, ujędrnić skórę;
* przyspieszyć tempo rehabilitacji;
Występują oczywiście pewne przeciwwskazania. Masaż limfatyczny nie powinien być stosowany u pacjentów: cierpiących na chorobę nowotworową, na zapalenie węzłów chłonnych, na zakrzepicę żył głębokich, u osób z chorobami skóry, otwartymi ranami, guzami, z niewydolnością serca oraz w stanie wzmożonych infekcji – z podwyższoną
Dodaj komentarz