Cechy zdrowego śniadania

Od dawna wiadomo, że spożywanie błonnika działa zbawiennie na przewód pokarmowy a w konsekwencji na cały organizm. Błonnik występuje w dwóch postaciach: rozpuszczalnej i nierozpuszczalnej. Dlaczego jest taki ważny? Rozpuszczalny, występujący w warzywach, owocach strączkowych i orzechach, powoduje, że z przewodu pokarmowego nie wchłania się kwas żółciowy.

To jest istotnie gdy zachodzi konieczność obniżenia złego cholesterolu. Natomiast błonnik nierozpuszczalny, który znajduje się w otrębach, ziarnach zbóż i niektórych warzywach, reguluje pracę jelit, wchłania wodę i powoduje uczucie sytości w żołądku. Z tych wszystkich powodów codzienne jedzenie musli jest warunkiem dobrego samopoczucia i pełnego zdrowia.

Z czego składają się typowe płatki musli? Przede wszystkim w płatków zbożowych, w których zawarty jest wyżej wspomniany błonnik. Zboża zawierają też żelazo i magnez a także witaminy z grupy B, które wpływają na gospodarkę enzymami.

Drugim składnikiem są owoce. Tutaj występuje wysoka różnorodność a wszystko uzależnione jest od deklarowanego smaku. O pozytywnych właściwościach owoców nie trzeba nikogo przekonywać, należy tylko wspomnieć, że owoce w postaci suszonej zachowują większość cech owoców świeżych. W mieszankach z płatkami zbożowymi to one nadają smak a także naturalną słodycz.

Do mieszanek też często dodaje się orzechy, bakalie i całe ziarna, które są przebogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin, głównie E i B3. Tutaj kompozycje bywają bardzo różne i można wybrać, to na co ma się w danej chwili ochotę.

Nierzadko do kompozycji dodawana jest również czekolada. Daje ona atrakcyjne walory smakowe, zależne od jej rodzaju. Tutaj jednak należy zaznaczyć, że to czasem poważnie zawyża wartość kaloryczną mieszanki. Dlatego osoby, które się odchudzają, powinny uważniej czytać skład i podaną liczbę kalorii.

Odwiedź stronę OneDayMore.pl by wybrać swoją mieszankę musli.

Musli najlepiej jest zjeść na śniadanie. Dla kogo są tego rodzaju płatki śniadaniowe? Praktycznie dla wszystkich. To dobry posiłek na początek dnia dla starszych, dla aktywnie żyjącej młodzieży, dla pracujących dorosłych a także dla dzieci. Zmieszane z jogurtem lub mlekiem potrafią dać zastrzyk energii na długo. Są świetne na początek dnia a nierzadko jako przekąska w jego trakcie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*