Piękne ciało na plaży – zacznij się ujędrniać już dziś!

Piękne ciało na plażyLato, wakacje, plaża i opalanie – do kalendarzowego lata pozostało nam naprawdę niewiele czasu – jest zatem ostatni dzwonek na to, by zacząć odpowiednio się do niego przygotowywać. Jeśli w te wakacje masz zamiar oddać się beztroskim kąpielom słonecznym i plażowaniu w swoim nowym bikini, powinnaś zadbać odpowiednio wcześniej o swoje ciało. Czy Twoja skóra jest szorstka i przesuszona po zimie? Czy zauważyłaś, że straciła ostatnio swoją jędrność i sprężystość? Jeśli odpowiedziałaś “tak” na powyższe pytania, to sygnał, że przed wyjściem na basen lub plażę, powinnaś jeszcze popracować nad odpowiednim nawilżaniem i ujędrnianiem swojego ciała. Podpowiadamy, jak właściwie pielęgnować skórę i ujędrniać wybrane partie ciała!

Dieta, ćwiczenia i balsam do ciała – zestaw doskonały

Wiele pań na kilka tygodni przed planowanym urlopem rozpoczyna restrykcyjną dietę, myśląc, że to najwłaściwszy sposób na poprawienie wyglądu swojego ciała. Jednak bardzo często zapominamy, że przy znacznej utracie wagi, może pozostać na nim nadmiar wiotkiej i pozbawionej sprężystości skóry. Przygotowując się na lato nie możemy więc zapomnieć o odpowiednim treningu ciała, który zapobiegnie problemowi “wiszącej” skóry i dodatkowo wyrzeźbi naszą sylwetkę. W tym przypadku bardzo pomocny może również okazać się balsam do ciała o działaniu ujędrniającym, który podkreśli efekty diety oraz ćwiczeń, a także sprawi, że ciało stanie się nawilżone i elastyczne.

Balsam ujędrniający – jaki wybrać?

Przy wyborze odpowiedniego balsamu do ciała, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on zarówno właściwości ujędrniające, jak i nawilżające. Taka kompleksowa pielęgnacja ciała pozwoli nam poprawić jego wygląd i przygotować skórę do kontaktu ze słońcem, które może ją nadmiernie wysuszyć. Z propozycją takiego kremu wyszła marka Garnier – to Intensywnie Ujędrniający Balsam do Ciała, który jednocześnie pełni funkcję kremu nawilżającego. W składzie balsamu znajduje się kofeina oraz ekstrakt z zielonej herbaty, które doskonale radzą sobie z przesuszoną i wiotką skórą, a także z pierwszymi objawami cellulitu.

Jak ujędrnić brzuch, ramiona i biust?

Brzuch, ramiona i biust – to właśnie te partie ciała narażone są na największą utratę sprężystości i pojawienie się efektu tzw. luźnej skóry. Jeżeli chcemy poprawić wygląd tych miejsc, musimy z jednej strony zadbać o właściwą pielęgnację, z drugiej postarać się wykonywać regularne ćwiczenia, które pomogą nam również napiąć i uealastycznić skórę. Jeżeli chodzi o ujędrnianie biustu, to wcale nie musimy posiadać specjalnie przeznaczonego do tego kremu – z powodzeniem można zastosować w tym celu zwykły balsam ujędrniający do ciała. Istotne znaczenie ma również sam sposób wcierania kremu ujędrniającego w ciało oraz wspomaganie jego działania innymi zabiegami:

  • Przed nałożeniem jakiegokolwiek preparatu na ciało, warto najpierw wykonać na nim intensywny masaż, a 2-3 razy w tygodniu zrobić delikatny peeling – w ten sposób pobudzimy krążenie krwi na skórze i sprawimy, że będzie ona dużo lepiej wchłaniała aktywne składniki kremu.
  • Na kondycję naszej skóry bardzo dobrze zadziałają okłady z lodu oraz soku z cytryny – ten domowy sposób może sprawić, że stanie się ona napięta i jędrna, a mięśnie odpowiednio obkurczone.
  • Aby wzmocnić działanie kremu warto owinąć swoje ciało folią spożywczą lub zaopatrzyć się w specjalne “ubranie”, wykonane z cienkiej folii lub innego materiału, które pomoże utrzymać na skórze ciepło, a tym samym pozwoli na intensywniejsze działanie balsamu.
  • Przy stosowaniu kremu ujędrniającego należy pamiętać zarówno o tym, by intensywnie wcierać go w ciało, jak i o tym, by przeprowadzać ten zabieg regularnie – jeżeli balsam będziemy aplikować na skórę co drugi dzień, z pewnością nie przyniesie on pożądanych efektów.

Więcej informacji oraz pełna oferta produktów do ujędrniania skóry ciała i twarzy dostępna na stronie:

http://www.garnier.pl/cialo/piekno/garnier/intensywne-ujedrnienie/intensywnie-ujedrniajacy-balsam-do-ciala