Strzeż się niedoboru witamin

niedobór witamin

niedobór witaminCzy przeciętny Kowalski przejmuje się nadmiarem lub niedoborem witamin zawartych w jego organizmie? Myślę, że nie. A tego typu zachowanie na dłuższą metę nie będzie miało zbyt dobrych skutków. Należy również zaznaczyć, że istnieje spora różnica między brakiem a niedoborem. Brak witaminy to proces niedostarczania przez bardzo długi okres konkretnej witaminy lub minerału i jest w stanie doprowadzić niekiedy nawet do śmierci.

Niedobór to pierwszy krok ku braku witamin. Objawy są niemal że niezauważalne, bo trzeba chwilkę poświęcić i zauważyć drobne zmiany w wyglądzie np. białe odbarwienia na paznokciach lub żółć na nich. Sytuacja jest jeszcze do opanowania bez wizyty u lekarza, bo wystarczy odpalić Internet i sprawdzić co powoduje niedobór danej witaminy. Jeśli już to będziemy wiedzieć najlepiej jest po prostu zaopatrzyć się w odpowiednie warzywa bądź owoce. To najprostszy ale długotrwały sposób na poprawę stanu swojego organizmu. Obecna technologia pozwala na zakup bardziej zaawansowanych środków jakimi są suplementy diety.

Kalkulując na szybko jesteśmy w stanie osiągnąć w tydzień poprawę przy stosowaniu suplementów niż w miesiąc jedząc w kółko te same warzywa/owoce, które bardzo prędko do siebie zniechęcają. Wystarczy spojrzeć na zachowanie ludzi. Na początku sezonu truskawek ludzie za nimi szaleją i jedzą w przeróżnych formach (ciasta, dżemy, surowe owoce). Jednak co się dzieje po tygodniu? Truskawki leżą i się rozkładają. Większość ma ich już dość. Już po tygodniu! A co jeśli niedobór witamin i minerałów trzeba regulować przez miesiąc?

Z pomocą właśnie przychodzą suplementy diety. Z nimi nie jest już tak jak z surowymi owocami i warzywami (lub rybami). Wystarczy rozpuścić odpowiednią porcję proszku w wodzie i wypić. Na jeden dzień jesteśmy załatwieni. Określona dawka witaminy na dzisiaj przyjęta i spokój. Przy okazji możemy wskórać znacznie więcej niż tylko wyregulować poziom witaminy. Niektóre suplementy witaminowe są wzbogacone o antyoksydanty, wspomagają cykle treningowe a przy tym rozwój mięśni. Witaminy i minerały w naszym organizmie to bardzo istotna rzecz, która niestety jest bardzo lekceważona a zaczynamy myśleć o nich gdy coś się już dzieje. Dlaczego?

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*