Reimplantacja tłuszczu – sposób na bezpieczne powiększanie piersi

reimplantacja tłuszczuNiemal co druga kobieta nie jest w pełni zadowolona z kształtu swoich piersi. Jedne panie chciałyby mieć pełniejszy, większy biust, inne wstydzą się znacznej asymetrii. Dziś korekta kształtu piersi nie jest problemem – można ją przeprowadzić w wielu klinikach na całym świecie. Jaka forma zabiegu będzie najbezpieczniejsza? Która odznacza się największą trwałością?

Różne metody powiększania piersi

1. Najstarszym i najpopularniejszym sposobem na uzyskanie dużego, jędrnego i kształtnego biustu jest operacyjne wprowadzenie implantów piersiowych. Zabieg odstrasza wiele kobiet swoją inwazyjnością oraz długim okresem rekonwalescencji. Operacja plastyczna piersi zostaje przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym, a po zabiegu pozostaje „pamiątka” w postaci blizny. Rekonwalescencja trwa wiele tygodni, a w pierwszych dniach po zabiegu nie wolno nawet samodzielnie umyć włosów. Ponadto przez długi czas należy unikać unoszenia rąk do góry czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. Panie czują się zniechęcone, dowiadując się o dolegliwościach bólowych, jakie towarzyszą pacjentkom w pierwszych dniach po operacji. Przy tych wszystkich wadach operacyjne powiększenie biustu ma jedną, ogromną zaletę: efekt utrzymuje się już na zawsze!

2. Nowszą, a zarazem o wiele mniej inwazyjną metodą na powiększanie piersi jest wypełnienie ich żelowym preparatem Macrolane. Substancja ta została stworzona na bazie kwasu hialuronowego. Największą wadą tego zabiegu jest to, że jego rezultaty z czasem zanikają, ponieważ naturalny preparat ulega wchłonięciu przez organizm.

3. Trzecią, najnowocześniejszą metodą na powiększanie piersi jest reimplantacja tłuszczu, która znana jest również pod nazwą liposukcja Body Jet: http://skinclinic.pl/zabiegi-na-cialo/modelowanie-sylwetki/reimplantacja-tluszczu/.

Na czym polega zabieg reimplantacji tłuszczu?

Powiększanie piersi przy użyciu rewolucyjnego urządzenia Body Jet to z jednej strony szansa na mało inwazyjny zabieg poprawy kształtu biustu, a z drugiej sposób na modelowanie sylwetki. Zabieg przeprowadza doświadczona klinika medycyny estetycznej, np. warszawska SkinClinic. W pierwszym etapie tłuszcz pacjentki zostaje odessany z miejsca, w którym znajduje się jego nadmiar – najczęściej są to uda, pośladki lub brzuch. Następnie odessana tkanka tłuszczowa jest filtrowana. W ostatnim etapie uzyskany materiał wypełniający wprowadzany jest specjalną kaniulą w obszar zabiegowy, czyli do piersi.

Efekty zabiegu

Metoda reimplantacji tłuszczu pozwala na wymodelowanie sylwetki poprzez usunięcie tkanki tłuszczowej z wybranego fragmentu ciała oraz na powiększenie i poprawienie kształtu piersi. Biust powiększony tą metodą wygląda bardzo naturalnie. Liposukcja Body Jet pozwala na powiększenie piersi co najmniej o jeden rozmiar, a zabieg nie pozostawia na ciele pacjentki nieestetycznych blizn.  Po około 6 miesiącach od zabiegu może się okazać, że 40% tkanki tłuszczowej uległo wchłonięciu – w takiej sytuacji zaleca się powtórzenie zabiegu w celu uzyskania optymalnego efektu.

Bezpieczeństwo

Zabieg reimplantacji tłuszczu może być w pełni bezpieczny pod warunkiem, że zostanie spełnionych kilka kryteriów. Po pierwsze, lekarz przeprowadzający zabieg musi posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Po drugie, warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest pewność, że pacjentka jest całkowicie zdrowa – konieczne jest zatem wcześniejsze wykonanie zaleconych badań. Po trzecie, nieleczona cukrzyca, zaburzenia krzepnięcia krwi, nadciśnienie, choroby serca i nerek, niewydolność wątroby oraz stany zapalne to przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Chcesz w bezpieczny sposób poprawić wygląd swoich piersi? Klinika Medycyny Estetycznej SkinClinic ma dla ciebie najlepszą propozycję!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*